Szagala29 січня 2021 р. начальник КП «Дрогобичводоканал» Роман Шагала ініціював круглий стіл з депутатами Дрогобицької міської ради.


Комунальне підприємство «Дрогобичводоканал» займається видобутком води з глибин річок Стрий і Бистриця, а також очисткою каналізаційних стоків. Сьогодні важливою місією водоканалу є формування у споживачів цивілізованого ставлення до природних ресурсів, що є невід’ємним складником загальнолюдської культури. Завдяки природній фільтрації гірнянська та урізька вода не потребує додаткового очищення. Для повної безпеки споживачів її лише знезаражують газоподібним хлором.


У доступній формі Роман Шагала пояснив присутнім усі тонкощі рутинної роботи його підприємства. Спочатку кілька слів розповів про історію виникнення підприємства на Західному регіоні, наголосивши на тому, що було проведено дослідження архівних документів з метою вивчення джерел зародження галузі водопостачання. Вода подається цілодобово до 14 населених пунктів: міст Дрогобич, Стебник, сіл Лішня, Унятичі, Нагуєвичі, Уріж, Почаєвичі, Михайлевич, Раневичі, Модричі, Станиля, Доброгостів, Уличне, Довголука. Підприємство приймає і очищає стічні води з чотирьох населених пунктів: міст Дрогобича та Стебника, Трускавця та Борислава.
Ознайомив начальник підприємства з розлогою структурою підприємства, з дозвільними документами, зі схемами водопостачання та водовідведення, з централізованим водопостачанням та водовідведенням, зі структурними показниками, з лабораторією водопостачання, з вимогами до якості води, з аварійними ситуаціями на водопровідних мережах, з якістю води після очищення, з двома регіональними каналізаційними очисними спорудами (збудованими у 1974 та 1983 роках) та їх реконструкціями (у 2007, 2015, 2016 та 2017 роках), з автогосподарством (підприємство обслуговує 36 одиниць автомобілів та спеціальної техніки), з фінансовими показниками, зі сплаченими податками, з тарифами на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, зі структурами тарифу на централізоване водопостачання та водовідведення
Пан Шагала наголосив на низці проблем:
- За вісім років обсяг реалізації послуги з централізованого водопостачання зменшився на 31 %. Води є вдосталь, однак її нема де реалізовувати.
- 41 % мереж підприємства перебуває в експлуатації понад 50 років, 27 % – 36 – 50 років і лише 2 % мереж експлуатується менше як п’ять років.
- Різниця між очищеними стічними водами та реалізованою послугою становить 4930 тис. м³ (очищаються безплатно)
- У більшості випадків нехтування правилами користування каналізацією призводить до заторів. Для виправлення ситуації підприємство проводить інтенсивну роз’яснювальну роботу із споживачами.

У рамках програми МБРР «Розвиток міської інфраструктури» в 2008 – 2013 рр. реалізовано проект «Реконструкція технологічного обладнання та системи енергоживлення». Вартість проекту – $ USA 3 131 208. У рамках проекту здійснено заміну насосних агрегатів, заміну міських водопровідних мереж, автоматизацію підкачувальних насосних станцій, закупівлю мобільної діагностичної лабораторії, закупівлю трьох насосних екскаваторів. У результаті проекту споживачі КП «Дрогобичводоканал» отримали цілодобове водопостачання. Сьогодні близько 100 міст в Україні подають воду за графіком.

На зустрічі окреслено стратегічні цілі підприємства:
- Якісний комерційний облік з впровадженням дистанційного зняття показників води
- Реконструкція мереж водопостачання
- Заміна технологічного обладнання каналізаційних насосних станцій
- Реконструкція всіх ланок каналізаційних очисних споруд із заміною технологічного обладнання
- Заміна каналізаційних колекторів
- Будівництво комплексу споруд для утилізації мулового осаду

Начальник наголосив на тому, що підприємство співпрацює з колективом Краківського водоканалу, а це є унікальною можливістю у багатьох питаннях користати з успішного досвіду міжнародного партнера. Краківський водоканал цього річ святкує 120 років від дня заснування. Це яскравий приклад успішного розвитку підприємства, яке береже вікові традиції, одночасно збагачується сучасним розвитком та постійно удосконалює якість послуг для споживачів.
КП «Дрогобичводоканал» має вироблену комунікаційну модель зі споживачами через сайт підприємства, сторінку водоканалу, яка нині налічує уже дві тисячі підписників. Матеріали про поточну діяльність підприємства систематично публікуються на всіх інформаційних платформах міста. На кшталт Краківського водоканалу при підприємсті створена студія «Краплинка», яка започаткувала проведення «уроків води» у навчальних закладах міста для формування екологічної свідомості міста. Водоканал видав декілька інформаційних матеріалів: «Історія водопостачання Дрогобича», «У її краплі – життя», «Цьому у стоках не місце», «Дрогобиччина – мала батьківщина Юзефа Дітля», «Експедиція на батискафі – місія в трубомістечку», ювілейну газету, присвячену 88-річчю підприємства «Дрогобичводоканал» є ініціатором громадських ініціатив:
- Проведення тематичного конкурсу малюнка у навчальних закладах міста;
- Організація розповсюдження серед громадськості буклетів «У її краплі – життя» до Всесвітнього дня води;
- Проведення екскурсій для вчителів та учнів на очисних спорудах та водозаборі «Гірне»;
- Організація поїздки учнів та вчителів Дрогобича до Краківського водоканалу для ознайомлення з роботою підприємства щодо формування культури споживачів;
- Встановлення водопровідної колонки на згадку про відкриття першого водопроводу на площ міста Дрогобича.

Представниками зі Стебника були три депутати: Наталія Беднарчик (ЄС), Наталія Мичуда («Удар») та Ганна Іваночко (НРУ). Кожен з присутніх отримав інформаційні матеріали: фотоальбом «ДОГОБИЧВОДОКАНАЛ», книжечку для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку «Експедиція на Батискафі. Місія в ТРУБОМІСТЕЧКУ» (переклад з польської мови Віри Гаврилюк), газету, присвячену 88-річчю підприємства «Минуле + Сучасне = Майбутнє» та буклет «У її краплі – життя».

Екскурсія була пізнавальною для всіх її учасників. Зустріч тривала понад три години. Було багато усних та письмових питань, на які начальник підприємства обґрунтовано відповідав та додатково обіцяв вивчити і розглянути на своїх нарадах, які систематично проводить у колі своїх фахівців з метою задовольнити запити сучасного споживача.
Сьогодні це єдине підприємство, яке створило власний музей.
У травні цього року підприємство святкуватиме свій ювілей (90 років). Побажаємо процвітання та наснаги керівнику та колективу загалом Дрогобицького водоканалу.
Присутні подякували за цікаву мандрівку у царство води, за гостинність господаря «Дрогобичводоканалу» та виявили велике бажання продовжувати скрупульозно досліджувати й інші підприємства, які є на території Дрогобицької ОТГ.

Матеріал узято:


з буклету «У її краплі – життя» (Дрогобич, 2018 р.)
з газети, присвяченій 88-річчю підприємства «Минуле + Сучасне = Майбутнє» (ТОВ Видавничий дім «Високий Замок», 2019 р.)
з буклету «ДРОГОБИЧВОДОКАНАЛ» (січень, 2021 р.)
з Нотаток з історії водопостачання Дрогобича (КП "Дрогобичводоканал" 2021 р.)

з книжечки для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку «Експедиція на Батискафі. Місія в ТРУБОМІСТЕЧКУ» (переклад з польської мови Віри Гаврилюк)

з розповіді начальника підприємства Романа Шагали за «Круглим столом» з депутатами Дрогобицької міської ради (29 січня 2021 р.).

 

Фото дня

Анонси подій

<<  <  Вересня 2021  >  >>
 Пн  Вт  Ср  Чт  Пт  Сб  Нд 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
Real time web analytics, Heat map tracking

Погода