laba1У читальному залі бібліотеки «Салінотека» Народного дому м. Стебника 7.03.2021 р. відбулася презентація книги історика Василя Лаби «Історія села Берестяни».

 

Зустріч ініціювали депутат Дрогобицької міської ради, голова осередку НРУ у Стебнику Ганна Іваночко, громадський активіст Михайло Ваврин та голова Стебницької «Просвіти», завідувач бібліотеки Любов Волошанська.

Гостями на заході були дрогобицький краєзнавець Роман Пастух, громадський активіст Михайло Ваврин, політв’язень Роман Пацула, староста міста Стебника Тарас Городиський, директор «Полімінералу» Зеновій Хевпа, депутат ДМР Андрій Петруняк, стебничани Іван Галяк, Василь Стахеєв, Ярослав Баран, Ірина Галяк, представники ГО «Новий Стебник» (Олег Лехуш, Стас Лесик, Назарій Юрчишин), режисер Тарас Варивода, краєзнавець Михайло Зубрицький, поет Богдан Британ, громадський активіст Олег Паращак.

Окрасою заходу були пісні Іванки Павлик на слова стебницького поета Василя Федана.

Спершу слово взяв дослідник-краєзнавець Василь Лаба. Він розповів, що на Львівщині є чимало сіл (Болехівці, Грушів, Меденичі, Лішня, Брониця), котрі вже читають дослідження відомого історика. Тому черга за Стебником. І він, якшо буде така потреба, докладе максимум зусиль для реалізації задумів стебничан.

 Далі слово надали Михайлу Ваврину, котрий 10 літ тому, ще будучи депутатом облради, також попросив краєзнавця дослідити його місцевість.  А це історія села Берестяни. Зі сторінок книги довідуємося, що допомагав збирати матеріали в селі хресний батько М. Ваврина Михайло Яджак, зять якого Роман Калапач був свого часу міським головою, а в 1972 р. підняв у Стебнику український прапор, за що режим засудив його на три роки ув’язнення.  

Михайла Ваврина познайомив з Василем Лабою десять літ тому саме Роман Пастух. Пан Роман продовжив далі вереничку оповідей про видавниче життя, переплітаючи їх з фрагментами своїх нових літературних шедеврів. Він наголосив на унікальній можливості для стебничан отримати фахове історичне видання про місто Стебник. 

Ганна Іваночко розповіла про свою роботу над книгою «Стебницька Саліна: історія та оповіді», а також зазначила на історичній важливості цієї зустрічі, адже досі місто так грунтовно не підходило до вивчення власної історії.

Завершив зустріч на правах господаря Староста міста Тарас Городиський, який, підбиваючи підсумок, пообіцяв, що стебничани обов’язково згуртуються та видадуть спільними зусиллями стільки книг, скільки їх пропонуватимуть ті чи інші  автори.

Фото: Ярослав Баран

laba2

Фото дня

Анонси подій

<<  <  Вересня 2021  >  >>
 Пн  Вт  Ср  Чт  Пт  Сб  Нд 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
Real time web analytics, Heat map tracking

Погода