nicoyЗ 18 по 21 березня 2021 р. відома українська письменниця, громадська діячка, член Національної спілки письменників України Лариса Ніцой плідно гостювала на Дрогобиччині. І ці три дні минули, як ураган. Безліч зустрічей подарували море вражень від спілкування зі справжнім патріотом та легендою України. І хоча іноді було трішки важко, все ж цей проміжок часу дав можливість по-справжньому зрозуміти і ще більше захопитися творчістю людини, котру ми бачили лише з екранів телевізора. Зовні – це дуже вродлива, ніжна та елегантна жінка, а всередині – емоційний боєць, блискучий оратор та віртуоз своєї справи, який миттєво реагує на будь-який виклик.

 

В перший день ми відвідали в Дрогобичі бібліотеку імені В’ячеслава Чорновола та Дрогобицьку Міську раду, де відбулися зустрічі з прихильниками та юними читачами. Впродовж кожної презентації велися цікаві дискусії. Пані Лариса вміла заінтригувати, зачепити за живе і просто розсмішити аудиторію. Ця жінка є надзвичайно цікавим модератором. Її харизма в цей день також запалила трускавчан в бібліотеці «URBAN», а в вечірню пору її спілкуванням могли насолодитися в бібліотеці санаторію «Дніпро» ті трускавчани та стебничани, що з різних обставин не потрапили на денні виступи.  

Наступного дня ми з пані Ларисою та її командою відвідали школи Дрогобичини у Трускавці (СЗШ № 3) та Стебнику (гімназія № 6 імені героїв АТО та ЗСШ № 18). Діти навперебій давали різноманітні запитання, тішилися спільно з героєм зі «Страшного страховиська» і справді були на одній хвилі з авторкою, яка їх просто зачарувала, поглинувши у казковий світ. Нам приємно було також бачити п. Ларису у себе на Батьківщині в Народному домі у Стебнику.

На третій день нас чекали гори. Нашій скромній команді вдалося втілити давню мрію Андрія Ніцоя  (відомого політолога, соратника В’ячеслава Чорновола і за сумісництвом чоловіка пані Лариси) та організувати візит на омріяну фортецю «Тустань». Такі перепади пір року, якими нас зустріли Карпати, можна побачити лише на сторінках книг Лариси Ніцой. Не дивує бажання відвідувати такі знакові історичні місця, оскільки вони формують сюжети для патріотичного виховання дітей та молоді у казках авторки.

На цьому перебування п. Лариси у нашому краї не завершилося. Фінальну крапку було поставлено в колоритному відпочинковому комплексі «У Дворі». Після ознайомлення з технологією випічки хліба, майстер-класу з ткацтва, кулінарної практики з виготовлення масла, смачної розповіді окремих фрагментів з  історії села Підгородці, куштування бойківської кухні відбулася фінальна зустріч з місцевими мешканцями та представниками інтелігенції з міст Дрогобича, Трускавця та Стебника.

Насправді особисто для мене було чимало відкриттів. Багато чого довідалася нового з біографії В’ячеслава Чорновола. Заінтригувала мене також методика виховання патріотизму молоді (на прикладі Польщі). Усі зустрічі були дуже пізнавальними для слухача будь-якого віку. А діти казкарку просто обожнювали.  Дивувала витривалість пані Лариси. Були такі часи, що вдень робила по шість зустрічей.  Новаторка в літературі написала казку  про війну, про інклюзію, про екологічні негаразди. Імпонує те, що казкарка товаришує з художниками. Дуже прискіпливо ставиться до оформлення своїх книг. І на це витрачає багато коштів та енергії. Майже на кожній зустрічі пані Ларису вітали з Днем народження і бажали їй нових творчих успіхів.

Нам приємно, що проявили зацікавленість та підтримали візит пані Лариси Ніцой окремі депутати ДМР, працівники міської ради, керівники шкіл, місцевих бібліотек, Народних домів, санаторію «Дніпро», відпочинкового комплексу «У Дворі». Саме це вселяє надію у перспективу розвитку культури на наших теренах. Окрема подяка Роману Курчику та усій команді НРУ, а також Олегу Яводчаку, Людмилі Литвин, Володимиру Ключаку, Вірі Савці, Любові Волошанській, Оксані Матчишин, Роману Івасівці, Галині Умновій, Наталії Мичуді, Роману Броницькому, Наталії Беднарчик, Зеновії Левицькій, Любові Кузік, Ярославу Барану, Анастасії Галяк, Ользі Павловській, Петру та Лесі Килин, і найголовніше Олегу Паращаку.

Щира дяка команді Лариси Ніцой (чоловіку Андрієві, донці Лесі та зятю Дмитру) за підтримку письменниці в організації літературних турів Україною та усім вдячним слухачам.

Несподівано церемонія прощання відбулася зранку 21 березня на території Стебника біля знакової споруди Саліна. Акордну екскурсію провів стебничанин Ярек (Ярослав Баран). Знаючи, що Ярек за сумісництвом поет, Лариса Ніцой попросила його процитувати один з фрагментів поетичної збірочки «Неформат». Враховуючи, що в цей день відзначали Всесвітній день поезії, це було досить символічно… 

 Тішимося, що, попри карантинні застороги, таки вдалося  зорганізувати усі заплановані презентації і плекаємо сподівання, що зустрічей такого казкового рівня в нас попереду буде чимало…

                                                                 

Ганна Іваночко

депутат ДМР (фракція НРУ)

ініціатор літературних зустрічей

 

nicoy2зустрічей

Фото дня

Анонси подій

<<  <  Жовтня 2021  >  >>
 Пн  Вт  Ср  Чт  Пт  Сб  Нд 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Real time web analytics, Heat map tracking

Погода