galak30 червня свою першу виставку малярських робіт організував на засіданні осередку Народного Руху України історик за фахом Іван Галяк. Оглянути експозицію мали змогу члени осередку в м. Стебнику, читачі бібліотеки, працівники Народного дому, запрошені гості, серед яких голова осередку НРУ на Дрогобичинні Роман Курчик, художник Дмитро Солтан, фоторепортер Ярослав Баран, поетеса Анджела Хухновська та інші.

Іван Кіндратович народився 10 лютого 1938 р. у с. Кам’яне на Львівщині. Закінчив Ходорівську СЗШ № 1, Бориславське ТУ № 6 нафтовиків. Працював дизелістом на Полтавщині та Чернігівщині. В 1967 р. закінчив Івано-Франківський педінститут. Працював учителем історії на Дрогобиччині (зокрема, в ЗОШ № 7). Його напрацювання: кабінет історії України, Постаті та герої (8 стендів). На зустрічі завідувачка бібліотекою Любов Волошанська наголосила на тому, що п. Іван подарував музейній кімнаті визвольних змагань чотири стенди, де є 128 портретів. Скільки ж треба було прикласти зусиль, аби відтворити цілу історію нашого державотворення: від найдавніших часів до героїв ХХ століття. П. Люба висловила побажання продовжити виставку в читальному залі, щоб нею мали можливість насолодитися й інші стебничани.

Ініціаторкою виставки виступила дружина маляра, довголітня голова осередку НРУ, Анастасія Галяк. За її словами, картини чоловіка в них в помешканні всюди: уже справді нема місця, де їх ставити. Тому родина вирішила звільнити трішки простір, перенісши частину робіт бодай на якийсь період на виставкові полиці в читальний зал бібліотеки Народного дому. Нагадаємо й те, що на день народження до когось він спішить з подарунком – власноруч створеною картиною. Пані Ганна Іваночко наголосила на тому, що вдома майже в кожного хориста (а пан Галяк є ще довголітнім учасником церковного хору) є його картина.

На творчій зустрічі Ярослав Баран зауважив: «Є простий параметр для творчих людей: подобається чи не подобається. Чесно? Мені подобається те, що я перед собою бачу. Люблю пейзажні замальовки. Як фотограф, Вам частково заздрю. Створити руками те, що роблю фотографією, це божий дар. Лише за те, що Ви не побоялися сісти за полотно і передати в гарних кольорах пейзаж, вже вартує великої уваги. Це і композиційно добре. Я б таку картину повісив в себе вдома».

Іван Галяк є автором також низки книг, серед яких «Українці то є роси, а не московіти». Він переконаний, що без історичної правди ми будемо довго блукати в подіях сьогодення. У передмові до своєї книги автор пише: «Мета людини – щастя. Щастя – це піднесений стан душі і радості від життя, це успіх, любов і достаток. Але нема щастя без волі. Невільник і раб не можуть бути щасливими. Тому боротьба за щастя – це боротьба за свободу».

Окрім того, Іван Кіндратович знає напам’ять багато гуморесок. Улюбленим його автором є Степан Руданський.

Подивовані, Іване Кіндратовичу, Вашою багатогранністю, Вашим талантом, кількістю робіт. Тож будьте щасливим та вільним, наче птах у небі, втілюйте свої візії в малярстві і хай світ милується тією красою.

galak 2

Фото: Олег Паращак

 

 

Ганна Іваночко

Фото дня

Анонси подій

<<  <  Липня 2021  >  >>
 Пн  Вт  Ср  Чт  Пт  Сб  Нд 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Real time web analytics, Heat map tracking

Погода