podziękowanie26 червня 2021 р. відбулося зібрання Стебницького осередку Народного руху України. На засіданні голова Іваночко Г.О. привітала найстаршу членкиню, секретаря осередку НРУ, Стефанію Петрівну Проців з 80-річчям, зачитавши підписану головою Дрогобицької міської організації НРУ Романом Курчиком подяку за сумлінну працю, патріотичну позицію, активну діяльність та вагомий внесок в розбудову організації Народного Руху України у м. Стебнику.

Ювілярка довгий час працювала директором Стебницького підприємства житлово-комунального господарства, головою ОСББ «Моноліт», директором клубу у Сільці. Нині вона керує садівничо-городнім кооперативом «Озерне». Таке враження, що час цій жінці не підвладний. Окрім того, що жінка багата внуками та правнуками, у свій вік активно продовжує працювати, успішно веде громадську роботу і пише протоколи кожного засідання осередку НРУ у Стебнику уже понад 30 років.

Завдяки спогадам Стефанії Петрівни присутні поринули в період заснування Народного руху у місті Стебник: «На початках Рух був великою політичною організацією. Інших організацій, як таких, просто не було. Було ще товариство української мови. Тоді в організації нараховувалося понад 50 осіб. Я є також членкинею Союзу українок, що тісно співпрацював з Рухом».

Розповідь ювілярки підтверджували численні фотографії, які вона принесла для демонстрації минулого життя стебничан-рухівців. На одній світлині був вертеп, з яким об’їздили майже всю Львівську область та Вінничину. Тими регіонами розповсюджували газету «Вільна Україна»: вінничани тоді не зовсім орієнтувалися, хто саме жив на Західній Україні.

На іншій світлині п. Стефанія вже описувала співуче коло, яке збиралося кожної неділі під керівництвом музиканта Мар’яна Калапуня, що акомпанував на акордеоні пісні патріотичного спрямування на площі в центрі міста.  

«Коли у Києві піднімалося якесь питання, – продовжувала п. Стефа, – рухівці завжди реагували першими і спішили підтримати дійство своєю присутністю. Стебницький Рух мав шефство над Козятином у Вінницькій області. Часто з тієї місцевості приїздили діти на коляду та Великдень. Їх розбирали по родинах на 10 днів і проводили з ними відповідну роботу: ходили до церкви, на могили та різноманітні екскурсії.

У Стебницькому русі була утворена певна комісія. Кожної п’ятниці рухівці ходили містом і знаходили певні недоліки: там – непокошена трава, там – багато сміття тощо. Голова міста ходив з нами, нотував ці прогалини і на понеділковій нараді залагоджував усі проблеми. Ми велику діяльність провадили. Сьогоднішнім рухівцям треба брати з нас приклад» – завершила Стефанія Петрівна.

Стефанія Петрівна принесла показати майже всі свої подяки, грамоти та нагороди. А їх у жінки є чимало. Як директор садово-огороднього кооперативу, отримала подяку за участь до Дня незалежності у виставці квітів, за культмасову роботу в місті від голови Стебника Романа Калапача, за високі досягнення в роботі з нагоди професійного свята Дня ЖКГ та побутового обслуговування населення від стебницького мера Василя Пецюха, грамоту за активну громадську позицію та вагомий внесок у відродження української держави від голови Дрогобича Михайла Лужецького, за відданість ідеям державності й демократії, за великий внесок у здобуття і розбудову Української Держави від голови МКО НРУ Юрія Діденка. У свій час була плідна співпраця з рухівцями з Миколаївської області, за що також отримали нагороду.

foto

Усі присутні подякували секретареві осередку Стефанії Проців за її теплі спогади, побажали жінці здоров’я, подальшої активності та міцності духу і закликали продовжувати бути прикладом патріотизму та твердої громадської позиції для молодшого покоління бодай до 100 літ.

Фото дня

Анонси подій

<<  <  Вересня 2021  >  >>
 Пн  Вт  Ср  Чт  Пт  Сб  Нд 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
Real time web analytics, Heat map tracking

Погода