kolejkaЧергові літні вихідні. Десь хотілося залишити стіни міста і податися в мандри. І ось тут, на день молоді, поступила пропозиція розвідати новий краєзнавчий маршрут. Команді однодумців, серед яких троє стебничан, 

вдалося здійснити мандрівку дорогою уже неіснуючої карпатської вузькоколійної системи «Мальмансталь – Синьовидне».

Причиною поїздки була мрія одного з гідів Ярослава Барана побувати в музеї вузькоколійної залізниці в Коростеві. До дрібниць розповідав він нам про улюблений вид транспорту впродовж цілої подорожі. Ініціатор поїздки відомий фотоблогер (а в душі романтик) коментує: «Це була моя мрія: здійснити цей маршрут. Насправді мета ще до кінця не досягнута, попереду повинен бути створений новий туристичний маршрут. Не буду забігати на перед, але, при позитивному завершенні проекту, для відвідувачів та гостей курорту Трускавець з’явиться можливість нової туристичної мандрівки на залізничну тематику. Також серед цілей створення туристичного огляду про мандрівку для проекту karpatytur.info і фінал цієї історії – туристичний фільм для каналу «Блог туриста».

Екскурсія почалася з Майдану, далі подорожуючі відвідали Рибник, Довге, Сопіт, Крушельницю, Кропивник, Коростів, Сколе, Верхнє Синьовидне, Підгородці, Урич, Східницю.

У Рибнику оглядали цікаво змонтовані котеджі.

kotedz

У Майдані пройшлися до Лісництва, старовинного костелу, що нині слугує гостьовим будинком, та доменної печі, яка нині, на жаль, в напівзруйнованому вигляді.

lisnyctwo

У Довгому зупинилися біля школи та інформаційного стенду, де екскурсоводи детально розповідали про вже пройдений маршрут та маршрут, який ще група планувала пройти.

szkola

Микола Бакай ділився про Довге, про гори, які оточують село з усіх боків: «Це дуже старовинне село. Сюдою проходив соляний торговий шлях через Карпати. Тут були оборонні форпости. Один з них знаходився на горі Коньова (нині це гора Небесної Сотні), звідки проводився огляд усієї території. Купці, які плили річкою Стрий, запалювали вогонь і воїни, які охороняли форпости, під’їжджали до купців і забирали в них данину. На горі Товстій, яка знаходиться між Уричем та Ровінню, також був такий форпост. У Довгому дуже багато старовинних хат, в основному бойківські. Тут є дві старовинні церкви. Також тут знаходиться найвищий водоспад Львівщини Лазний. Цей високогірний потік впадає у річку Стрий. У Довгому є також цілюща нафтуся».

У Сопоті насолодилися ополіскуванням в живильній воді однойменного водопаду «Сопіт».

wodospad

Нам вдалося знайти рештки вузькоколійки, місця біля скель, де піднімалася повінь.

Завершили мандрівку в музеї Коростівська вузькоколійна залізниця, який перебуває ще на стадії спорудження. Колія зникла 1968 року через повінь. Прийняли рішення розібрати та використати, як будівельний матеріал.

Відпочивальники досхочу поласували на галявині ягодами на Панорамі 360, розміщеній на самому тунелі, який перетинають дві річки: Стрий та Опір. На берегах обох річок цієї недільної днини було багато відпочивальників, які пірнали у воду, плавали, лапали рибу та просто засмагали.

Пообідали в Коростеві на території відпочинкового комплексу (дім реколекцій), який спорудили монахи, та зробили фоторепортаж на фоні Храму Святого Івана Боска.

chram

Впродовж дня часто зустрічали Хресні дороги. Майже з кожного місця можна було прокласти шлях на гору Парашку.

 

Завдяки екскурсії група туристів зрозуміла, наскільки унікальною ця колія була на початку минулого сторіччя, наскільки вона впливала на розвиток регіону загалом.

Дух мандрівникам піднімають гірське повітря, плюскіт водоспадів, панорама 360 з пахучими польовими квітами, джерельна нафтуся, кремнієві скелі, ягідно-грибний та пляжний сезони, цікаві розповіді екскурсоводів про місцевості та вузькоколійну залізницю.

Завдяки гожій днині та насиченій програмі, запропонованій екскурсоводами, туристи отримали максимум позитивних емоцій.

Фото дня

Анонси подій

<<  <  Вересня 2021  >  >>
 Пн  Вт  Ср  Чт  Пт  Сб  Нд 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
Real time web analytics, Heat map tracking

Погода