spław

Поїздка в Красник була напрочуд колоритною. Сільська природа, карпатський дух, бурхлива річка, приязна атмосфера місцевих мешканців – це ті принади, котрі запрошують туристів відвідати Гуцульщину, край, оспіваний багатьма поетами-піснярами.

Три дні група з «Karpatytur.info» гостювала в Рафтинг таборі «Рада Дараба». Оселя, куди поселили туристів, є відносно молодою: усього третій сезон запрошують туристів господарі на активний відпочинок. Усе, таке ще незаймане, чисте, мало понівечене цивілізацією, тішило око.

 

pokój gościnny

 

Зустріла нас привітна дівчина Іванка: саме вона супроводжувала нашу мінігрупу впродовж усього перебування.

Iwanka

Менеджерка розповіла, що три роки тому вони орендували табір в Дземброні, але жили там в палатках. А що означає саме слово дараба ? Це пліт, по якому перепливали річку  і транспортували якісь засоби. Іванка нас поселила, нагодувала, чітко пояснила, що можна робити, а чого робити не бажано, і попросила кликати в разі якоїсь потреби. Уже згодом, в розмові з нею, довідуємося, що вона – тернопільчанка, за фахом – психолог. Ця професія допомагає їй в комунікації з людьми. Стежимо, як, спілкуючись з нами, вона відповідає на постійні телефонні дзвінки: завжди усміхнена, спокійна, рада відповісти на кожне запитання. Змалку її брат часто брав на різні екскурсії. Їй це настільки сподобалося, що вирішила уже співпрацювати сама з різними турфірмами. Іванка завершила енну кількість курсів, часто виступала гідом по печерах Тернопільщини, їздила в гірські подорожі закордон, зокрема в Грузію. Пробувала вона себе в різних професіях. Просто дивуєшся, як може стільки вміти речей ще така молода (точно до тридцяти років) жінка. Недарма кажуть, що гуцулки є дуже робітними, звивними та моторними.

Наступного дня моросив дощ. Якщо б рівень води був піднятий достатньо, то сплав довелося б скасувати. Після сніданку нам запропонували переодягтися в гідрокостюми, провели інструкцію, доєднали до групи з шести чоловіків (які сплавлялися не вперше!), і відвезли за 10 км від бази в Дземброню. Після того, як ми опинилися на воді, страх поступово минув. Весела компанія реготала весь сплав і  група зі Стебника уже відчувала приплив адреналіну та захоплення від краси місцевої природи.

Які були особисто мої відчуття? Правдою є те, що було спершу трішки лячно. В переддень глянула на бурхливу каламутну річку і подумала, а воно мені треба? В останню хвилину зраділа дощу. А коли побачила чоловічу компанію, то взагалі мала намір передумати. Читала в поглядах чоловіків: «Як кажуть: жінка на кораблі – не до добра». Хоч жоден, до честі, не промовив й слова. А наступного дня, коли інструктор коментував наш сплав, то я прийшла до повної норми: він наголосив на тому, що з жінками йому працюється просто, оскільки вони усі без винятку слухають усі його вказівки.

А як зустрів нас сам Черемош? Місцями, особливо в районі порогів, це був тайфун, місцями – ніжне з гладкою поверхнею плесо. Робота команди полягала у чіткому виконанні усіх інструкцій наставника Володимира. Скажу чесно, нашій команді вдавалося це не завжди. Тому траплялися різні казуси. А вода жартів не любить. Це факт. Сам сплав тривав до години. Але можна замовити і більш протяжні водні мандрівки. Усю дорогу нас супроводжував бус, з якого Іванка вела репортажні зйомки.

spław 2

Після рафтингу нас чекав нагрітий чан з маслами. Місію розпалювати вогнище під чаном виконував також місцевий житель родом з Білої Церкви пан Андрій, який також розповідав цікаві історії про їхню місцевість.

czan

 Карпатський чай з медом запарила нам Іванка. Взагалі щодня ми пили завжди різні чаї. І на завершення нас очікувала чайна церемонія з китайського мініатюрного сервізу.

herbata 1

Чим нас харчували? Щоднини на кухні працювала якась інша місцева жителька.За цей час їх було було двоє. Вони блискуче впоралися зі своїм завданням. На перші страви жінки зварили смачнючий суп з фрикадельками та грибну юшку, на другі – молоду картопельку з курячими відбивними, гуляш, макарон з підливкою, сирні варенички та подали овочеву нарізку. А яка сметана тут знаменита: жовта-прежовта і ложка стояла в ній, як голка в клубку ниток. На сніданок нас частували баношем з козячим сиром та шкаврками, сирниками, які мистецьки подала в неділю та ж Іванка, що колись працювала на кухні в знаменитих тернопільських ресторанах.

sernik

На десерт – завжди свіжі пряники з різними начинками. Вперше їла з лимонною.

Ще цього дня ми здійснили спацер по селу Красник.

pszczółka

І що характерно: майже з кожної обори спрямовувала погляд до нас якась худобина.

krowa 1

На подвір’ях пахла покошена трава, в’язанки сіна поскладані в якийсь дивний спосіб: плоскі та перекошені на бік. А це все яскраве свідчення того, що село живе. На згадку про перебування в таборі Іванка подарувала нам деревяні сувеніри: ложки та виделки з надписами "Нагрібайка з Дараби". У Іванки 7 дипня день народження. Зазвичай, уродини вона святкує на різних спливах. Ми їй побажали багато туристів та приїхати до нас з туристичною метою на Дрогобиччину.

В неділю зранку, попрощавшись з табором, ми помандрували в сусідню Верховину (саме з тієї з наменитої "Цвітку ти наш"), де зайшли в музей «Гуцульщина». Там ознайомилися з краєзнавчим місцевим побутом: ткацькі верстати, рушники,  вишите вбрання, прикраси, старовинна колекція грошей, музичні інструменти, дерев'яні вироби (колиски, люльки), картини, атрибутика з Майдану Незалежності (прапори, каски, шини), відосмості про знані постаті, краєзнавчі книги тощо.

warsztat tkacki

А ще далі, уже дорогою до дому, повернули на величний водопад «Гук». До цього справді гарного місця по три кілометри цілі родини ідуть пішки.

wodospad 1

Поїздка була дуже насиченою, емоційною та, порівняно, недорогою. За проживання в хостелі треба заплатити зовсім помірну плату. А здобути у нинішній час емоції та чергову порцію адреналіну вартує кожному пересічному мандівнику. Дякуємо Ярославу Барану за розширення туристичних шляхів та за нові відчуття певної перемоги над собою.

Група туристів зі Стебника рекомендує активний відпочинок в «Раді Дарабі»: на Дарабі - нам справді раді!

reklama

 

Фото дня

Анонси подій

<<  <  Жовтня 2021  >  >>
 Пн  Вт  Ср  Чт  Пт  Сб  Нд 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Real time web analytics, Heat map tracking

Погода