pszczółkaДнями вирішили побувати на «Петровій Пасіці». Для стебничан промисел видобутку меду є дуже актуальним, оскільки одне зі значень назви міста (Isdebnyk) пов’язане власне із вуликами та бджільництвом. Тому розвивати цю галузь сільського господарства, яка займається розведенням бджіл та отриманням від них меду, це перш за все означає прославляти рідне місто.

Господарі ласкаво запрошують туристів на дегустацію меду та інших продуктів бджільництва. Медова локація розміщена в спальному районі, недалеко від школи номер 18 (десять хвилин пішки) в оточені лісу, озер та галявин. Охоронець ознайомив нас з цінами та правилами перебування на території.

Нас зустрічають чудові, висаджені рядами ялинки, наповнені рибою чисті Пуцьові озера, альтанки, де можна провести час з друзями. Гості можуть помилуватися павлінами, папугами, маленьким козеням, кіньми, качками тощо. Як для Стебника, де є негусто рекреаційних зон, початок добрий. Трішки, на нашу думку, задорогою є оренда альтанок. Але молоді на фоні природи відпочивати подобається. Зауважили, що група молодих осіб щось там святкувала. Взагалі вже є традиція, що на останній дзвоник випускники там прощаються зі шкільними роками. Сподіваємося, що одне з озер можна буде колись використовувати для купання, як це було в давнину.

Хтось з чоловіків середнього віку ловив рибку. Казав, що клює добре і є середнього розміру. Добре, що «Готель 365 Трускавець» організовує щотижневі екскурсії на пасіку. І вже читаємо позитивні відгуки відвідувачів: «Сподобалася екскурсія. Спробували мед, медовуху. Нам розповіли, що можна лікувати різні захворювання (від ЛОР до безпліддя). Можна скористатися такою послугою, як сон в будиночку з бджолами: люди сплять, а гул бджіл та запах прополісу заспокоює нервову систему». Хтозна, можливо, в перспективі буде розвинута апітерапія.

На разі, треба розвивати те, що маємо. І Слава Богу, що знайшовся у Стебнику підприємець п. Петро, який започаткував бізнес, що дозволяє запрошувати сюди відпочивальників та популяризувати такий цінний та корисний промисел.

А де така у Стебнику краса?

Холодна вранішня роса,

нога боса сама ступа,

ласкаве сонце зустріча...

Та це ж Петрова пасіка,

де мед поживний з бочки витіка,

веселка барвами там гра,

щоденна втома вмить зника.

Бджілки невтомнії працюють,

качки поважно чимчикують,

зелені коники гудуть,

вороні коні щось жують.

І рибки у ставку клюють,

ялинки чепурні ростуть,

і всюди квіточки цвітуть,

із них нектар комахи п'ють.

Хмаринки високо пливуть,

любих гостей припрошують

відвідати наш рідний край,

щоб скуштувать медовий рай!

Ганна Іваночко

О3.08.2021 р.

Фото: Олег Паращак

#Пуцьові_озера

#природа_рідного_краю

Фото дня

Анонси подій

<<  <  Жовтня 2021  >  >>
 Пн  Вт  Ср  Чт  Пт  Сб  Нд 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Real time web analytics, Heat map tracking

Погода