Tym20 вересня у Дрогобицькій Міській бібліотеці імені В'ячеслава Чорновола за ініціативи організації Народного Руху України в рамках святкування дня міста Дрогобича (930-річчя) відбулася зустріч з лавреатом Франкової премії Леонідом Тимошенком. Відомий історик виголосив для слухачів доповідь на тему «Відомі і невідомі Дрогобичани ХV – XIX ст: від Юрія Дрогобича до Івана Франка».

 

Сфера його наукових інтересів п. Леоніда є досить розмаїтою. Це, насамперед, історія церкви та релігійної культури Центрально-Східної Європи (XV – XVIII ст.), литуаністика (білорусистика), волинознавство, історія Дрогобиччини, історичне краєзнавство Київського Полісся, спеціальні історичні дисципліни (джерелознавство, археографія, архівознавство, символіка, родоводи).

Цьогоріч Леонід Тимошенко став Лавреатом Міжнародної премії Івана Франка за монографію «Руська релігійна культура Вільна. Контекст доби. Осередки. Література та книжність (XVI – перша третина XVIІ ст.)». Саме цю книгу Леонід Тимошенко успішно презентував на Львівському форумі видавців 2021.

Леонід Тимошенко постійно працює над прогалинами в історії Дрогобича, адже є чимало моментів, які недосліджені ще жодним місцевим краєзнавцем. Особливо він прагне заповнити ту лакуну невідомих імен, які розмежовують три століття: від Котермака да Франка.

Присутніх цікавили питання: дата заснування Дрогобича, найбільш трагічніші часи на Дрогобиччині, період насильного переселення тощо.

uczestnicy

У заключній частині заходу студентки філологічного факультету (гр. ПА-23) Катерина Кутова та Віталія Качмарик продекламували вірші про Дрогобич. Серед поезій були переклади Михайла Шалати.

Катерина прочитала напам’ять свою власну поезію про свою першу зустріч з Дрогобичем.

Дрогобич любий. Перша рандка.

Я вийшла сонна на перон.

Іще не знала подолянка,

Чи то життя булО, чи сон.

Дахи старенькі муркотіли.

Бруківка лащилась до ніг.

Дерева листям шепотіли:

«Це місто – спокій, оберіг».

Дрогобич – місто, як причастя,

Світанок. Площа. Ані звуку.

Подав люб'язно теплу руку,

Торкнувся ніжно до зап'ястя.

Він запросив мене на каву,

Додав до неї трохи солі,

Додав до неї трохи долі,

«Джаконди» усмішку ласкаву.

Велична ратуша-душа.

Дрогобич дихає віками,

Сліди у серці залиша...

Сріблясто вишиті зірками.

На завершення студентка подарувала лектору свою збірку віршів «Між нами», яку презентувала 18 вересня у Центральній міській бібліотеці м. Вінниці за ініціативи Спілки слов'янських письменників України.

uczestnicy 2

Натомість Леонід Тимошенко подарував декламаторкам поезій та читачам бібліотеки імені В’ячеслава Чорновола свої книги про Дрогобич.

Вступне та заключне слово мав голова організації НРУ Роман Курчик, який подякував усім присутнім за участь, усім причетним до організації заходу за прагнення творити та знати історію власного міста.

wszyscy

Фото: Ярослав Баран

Ганна Іваночко

Фото дня

sygnaly

ukryttya5

Анонси подій

<<  <  Жовтня 2020  >  >>
 Пн  Вт  Ср  Чт  Пт  Сб  Нд 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Real time web analytics, Heat map tracking

Погода