zbory NRU

26 червня 2022 р. депутат Ганна Іваночко, не зважаючи на військові дії в країні, таки прийняла рішення відзвітувати про свою діяльність за останній період перед однопартійцями. Тож на зборах осередку НРУ у м. Стебнику учасники зборів почули.

У березні, за ініціювання Іваночко Г.О. був проведений психологинею Юлею Петруняк на базі Народного дому у м. Стебнику тренінг «Психологічна допомога у період війни» (для тих кому за вісмнадцять).

На початку весни розпочалася співпраця з польськими волонтерами Томашем Зальвертом, Войцєхом Бакуном, Євою Бішоп та Міхалем Захвеєю. Волонтери познайомилися з директорами навчальних установ міст Стебника та Трускавця, де проживають внутрішньо переміщені особи. Ось що входило в список потреб для переселенців: продовольчі продукти, ліки, пральні порошки, засоби гігієни, інвалідні візки, дві душові кабінки, дві нові пральні машинки, дві кавоварки, три електрочайники, один блендер, три електробойлери, електричні кухонні плити, чотири мікрохвильові печі, три праски, дитячий спортивний інвентар, канцтовари, ігри, одяг, взуття, 300 кіндер-сюрпризів на Великодні свята тощо. Одне з польських міст (Рупчице) на початку війни організувало благодійний концерт. За вилучені 20 тис. злотих були закуплені необхідні продукти харчування та речі першої необхідності у шкільні заклади м. Стебника.

Волонтери тісно співпрацювали з госпіталем у Трускавці, куди постачали інвалідні візки, ходунки, милиці, рюкзаки, одяг, речі першої допомоги, засоби гігієни, паливо та продути харчування. Групу волонтерів запросили на церемонію шлюбу військовослужбовця, який втратив на війні ногу. Допомогли також з одноразовим посудом та їжею закладу в Трускавці, який готує безкоштовні обіди для ВПО (директор закладу Сергій Розора). Часто група волонтерів здійснювала безпосередні поїздки з метою передачі для військових їхніх потреб (м. Тернопіль та м. Львів). Волонтер Томаш перевіз чимало осіб закордон та передав посилки з України у Варшаву, Сандомєж тощо. Відбувався також волонтаріат за допомогою послуг Нової Почти (посилки у Львів, Київ, Запоріжжя, Стрий, Кривий Ріг, польські міста). Томаш Зальверт запропонував започаткувати акцію «Поможи чотирилапому другу», організувавши постачання корму для тварин, які проживають на території Стебника та Дрогобича. Уже допомогли з кормом волонтерці Наталії Петрицин, родинам Олексин та Близняк. Поласував корм також улюбленець з гімназії № 11 імені Тараса Зозулі.

У квітні вшанували пам’ять Уляни Кравченко поїздкою в Солецьку школу.

У травні розпочалася співпраця з львівським Благодійним фондом «Там, де живе надія» (засновниця Христина Клемра). Львівські волонтери двічі допомогли з продуктами харчування в шкільні установи м. Стебника (Ліцей № 7, школа № 18), натомість стебницькі волонтери передали на фронт у Запоріжжя розгрузки, спальні мішки, засоби гігієни.

У цей же місяць розпочалися курси з польської мови для переселенців в гуртожитку № 5 ДДПУ імені Івана Франка. Знання польської мови допомагають також і в здійсненні голови осередку НРУ численної кількості перекладів, які значно зросли в період війни. Вісім разів голова НРУ спільно з польським волонтером Томашем Зальвертом перетнула кордон в сусідню Польщу з метою забезпечення гуманітарною допомогою усіх осіб, які тимчасово перебувають в шкільних установах (Перемишль, Устшики Дольне, Люблін). На день вишиванки вдалося побувати на аудієнції в Перемишлі з президентом міста і повідомити йому, що в Сільці пропрацювала близько 30 років вчителька Уляна Кравченко, яка нині похована на кладовищі в Перемишлі. Голова висловила велику подяку за підтримку Томашу Зальверту, його родині, друзям та усьому польському народу і сподівання, що приязні контакти та міжнародна співпраця продовжаться і в мирний час.

У травні рухівцями також було взято участь у двох акціях: до Дня героїв коло пам’ятника Борців за незалежність у м. Стебнику та музично-патріотичні акції «За безпечну країну» для військовослужбовців та жителів Стебника на території школи № 18, де виступали такі зірки, як Христина Панасюк (Рівне), Світлана Весна (Івано-Франківськ), Ірина Калмикова (Харків), Ярек (Стебник) як Віктор Винник (Трускавець). Особлива подяка за організаційні моменти Ярославові Барану, який у вступній промові заявив, що пам’ятає ті часи, коли лідером країни був В’ячеслав Чорновіл. До речі, пану Ярославу за останні два місяці вдалося стати автором двох безкоштовних кліпів для переселенки з Харкова. А це також своєрідне волонтерство.

У червні організовано на території Стебницького Ліцею № 7 Міжнародний День дитини Свято відбулося під патронатом польського волонтера Томаша Зальверта. Залучено понад 200 осіб з числа внутрішньо переселених осіб. На захід приїхали аніматори «Веселі посіпаки» з Дрогобича (заслуга Оксани Матчишин), відбулося десять майстерок стебницьких майстрів та з числа ВПО: літературна майстерка, танцювальна майстерка, спортивні перегони, малювання на склі, розмальовування пряників, вироблення Ангелів миру, малювання пастеллю на тонованому папері, малювання кавою, вироблення національної закладки, наукові досліди, виготовлення виробів із сіна та виробів за допомогою техніки Канзаші, частування ковбасками на грилі тощо. Мала місце також концертна програма.

Симпатики НРУ були також учасниками літературного заходу до вшанування пам’яті просвітянина Михайла Шалати (85-річчя від дня народження) на базі бібліотеки – філії № 8 у Будинку Культури в Народному домі м. Стебника, який організувала Любов Волошанська.

Більше року триває співпраця з Львівським Благодійним Фондом «Опіка майбутнього» (директор Андрій Баховський). Спільно взяли участь в ініційоівній Фондом онлайнконференції по захисту музеїв Скансенів в період війни. Нині представники Фонду часто делегують гуманітарну допомогу в шкільні установи Стебника, помагають привозити корм для тварин зі Львова (подяка Ігорю Корнієнку). Стебницькі волонтери помагають розповсюджувати інформацію внутрішньо переміщеним особам про спортивно-оздоровчий табір «Курінь Довбуша» у стилі характерника у смт Ворохта. У програмі табору передбачені похід на Говерлу, ознайомлення з тренувальною зброєю, стрільба з лука, численні майстерки, заняття з психології.

Успішно виконує свою місію й інформаційний стенд в центрі міста Стебника, який сповіщає, хто і коли здає чи продає нині бажане житло.

Рухівці постійно долучаються до волонтаріату, бо знають, спільно перемогти ворога цілком реально.

Голова подякувала своїй команді за спільну роботу, побажала подальшої плідної роботи та швидкої перемоги країні.

Дяка ЗСУ!

Слава Україні!

Ганна Іваночко

Фото дня

sygnaly

ukryttya5

Анонси подій

<<  <  Серпня 2022  >  >>
 Пн  Вт  Ср  Чт  Пт  Сб  Нд 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Real time web analytics, Heat map tracking

Погода